O firmie

Dermscan Poland Sp. z o.o. jest spółką-córką francuskiej firmy Laboratorie Dermscan, założonej w 1990 roku w Lyonie, która od lat świadczy usługi w zakresie badań kosmetycznych zagranicznym firmom, zarówno z Europy, Azji jak i Stanów Zjednoczonych.

Firma Dermscan Poland, należąca do Grupy Dermscan, została założona w 2008 roku przez Claire Borówkę oraz Agatę Szczuka i jest najdynamiczniej rozwijającym się w branży kosmetycznej ośrodkiem badawczym na Pomorzu. Współzałożycielka Dermscan Poland - Claire Borówka, jest byłym, wieloletnim pracownikiem Laboratoire Dermscan, a jej doświadczenie wykorzystane zostało przy tworzeniu oddziału w Polsce.


Specjalizujemy się w prowadzeniu badań kosmetyków, produktów chemii lekkiej, suplementów diety, wyrobów medycznych, które realizowane są pod okiem doświadczonych lekarzy.

Współpracujemy z ponad 80 firmami kosmetycznymi, a wśród naszych stałych klientów znajdują się między innymi takie koncerny jak Johnson&Johnson, Unilever, Merck Serono, Pierre Fabre czy Bayer Consumer Health*.

Samodzielnie prowadzimy rekrutację do wszystkich badań. W naszej bazie znajduje się ponad 8000 zarejestrowanych ochotników, a w ciągu ubiegłego roku przeprowadziliśmy blisko 450 badań różnego typu, począwszy od prostych badań aplikacyjnych, poprzez badania z użyciem specjalistycznej  aparatury, aż po badania projektowe.


Pracujemy w zgodzie z zasadami Dobrej Praktyki Badań Klinicznych (ICH GCP), Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (DPL), Ustawą o kosmetykach z dnia 30 marca 2001r oraz z wytycznymi Parlamentu Europejskiego i Rady Europy.

Realizujemy strategię ciągłego rozwoju firmy poprzez nieustanne podnoszenie poziomu jakości oferowanych usług.


* Wymienione firmy wyraziły zgodnę na ujawnienie danych